| CPU | 13th Generation Intel® Core™ i7-1360P (18M Cache, up to 5.0GHz) |
| Memory | 16GB, LPDDR5, 6000 MHz, integrated, dual channel |
| Hard Disk | 512G M.2 PCIe NVMe Solid State Drive |
| Graphic Card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 13.4″, 3.5K 3456 x 2160, 60Hz, OLED, Touch, Anti-Reflect, 400 nit, InfinityEdge |
| TouchScreen | Touch |
| Keyboard/Mouse | Magnetite Backlit Keyboard (Thai) with Finger Print Reader |
| Camera | FHD webcam |
| Network | Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 (AX211) 2×2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card |
| Battery | 3 Cell, 55 Wh, integrated |
| OS | Windows 11 + McAfee® LiveSafe™ 12-month subscription / Office Home & Student 2021 |
| Warranty | 3Yr Premium Support: Onsite Service – Retail / 1Year Accidental Damage Service-Retail, Adapter 3 Years Warranty / Battery 2 year Warranty |
| Color | Graphite |
| CPU | 13th Generation Intel® Core™ i7-1360P (18M Cache, up to 5.0GHz) |
|---|---|
| Memory | 16GB, LPDDR5, 6000 MHz, integrated, dual channel |
| Hard Disk | 512G M.2 PCIe NVMe Solid State Drive |
| Graphic Card | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 13.4", 3.5K 3456 x 2160, 60Hz, OLED, Touch, Anti-Reflect, 400 nit, InfinityEdge |
| TouchScreen | Touch |
| Keyboard/Mouse | Magnetite Backlit Keyboard (Thai) with Finger Print Reader |
| USB | |
| Port | |
| Sound / Audio | |
| Camera | FHD webcam |
| Network | Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 (AX211) 2×2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card |
| Battery | 3 Cell, 55 Wh, integrated |
| Power Supply | |
| OS | Windows 11 + McAfee® LiveSafe™ 12-month subscription / Office Home & Student 2021 |
| Weight | |
| Warranty | 3Yr Premium Support: Onsite Service – Retail / 1Year Accidental Damage Service-Retail, Adapter 3 Years Warranty / Battery 2 year Warranty |
| Color | Graphite |
| Speaker | |
| Other | |
| Form Factor | |
| Bluetooth |




