| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i7-1250U (12MB Cache, up to 4.7 GHz, 10 cores) |
| Memory | 16 GB, LPDDR5, 5200 MHz, integrated, dual-channel |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe x2 Solid State Drive Onboard |
| Graphic Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 13.4” FHD+ (1920 x 1200) InfinityEdge Touch Anti-Reflective 500-Nit Display |
| TouchScreen | Touch |
| Keyboard/Mouse | Thai Backlit Keyboard |
| USB | USB-C to USB-A 3.0 adapter (included in the box) USB-C to 3.5mm headset adapter (included in the box) |
| Port | 1. Thunderbolt 4 (USB Type-C™) with DisplayPort and Power Delivery x2 |
| Camera | 1.3 MP |
| Network | Intel® Killer™ Wi-Fi 6 1675 (AX211) 2×2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card |
| Battery | 3 Cell, 51 Wh, integrated |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 1.17 kg |
| Warranty | 3Year Premium Support: Onsite Service – Retail |
| Color | Sky |
| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i7-1250U (12MB Cache, up to 4.7 GHz, 10 cores) |
|---|---|
| Memory | 16 GB, LPDDR5, 5200 MHz, integrated, dual-channel |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe x2 Solid State Drive Onboard |
| Graphic Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 13.4'' FHD+ (1920 x 1200) InfinityEdge Touch Anti-Reflective 500-Nit Display |
| TouchScreen | Touch |
| Keyboard/Mouse | Thai Backlit Keyboard |
| USB | USB-C to USB-A 3.0 adapter (included in the box) USB-C to 3.5mm headset adapter (included in the box) |
| Port | 1. Thunderbolt 4 (USB Type-C™) with DisplayPort and Power Delivery x2 |
| Sound / Audio | |
| Camera | 1.3 MP |
| Network | Intel® Killer™ Wi-Fi 6 1675 (AX211) 2×2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card |
| Battery | 3 Cell, 51 Wh, integrated |
| Power Supply | |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 1.17 kg |
| Warranty | 3Year Premium Support: Onsite Service – Retail |
| Color | Sky |
| Speaker | |
| Other | |
| Form Factor | |
| Bluetooth |




