| SKU | NX.BE6ST.002 |
| Brand | Acer |
| Model | (NX.BE6ST.002) Notebook “Acer” TravelMate P2 TMP215-55-TCO i5-1334U/8GB/512GB SSD/DOS |
| Display | 15.6″ Full HD 1920 x 1080, high-brightness Acer ComfyView LED-backlit TFT LCD |
| Processor | Intel Core i5-1334U (12 MB Cache/ 10-Cores(2P-8E)/12-Threads/ up to 4.60 GHz Turbo) |
| RAM | 8GB DDR5 SODIMM |
| Storage | 512GB SSD M.2 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel UHD Graphics (*dual-channel Memory will function as Intel Iris Graphics) |
| Touch Screen | None |
| Port | 2x USB-C (Thunderbolt 4) (PD/DP); 1x HDMI; 2x USB-A 3.2 Gen 1; 1x Combo audio jack; 1x RJ-45; Kingston lock |
| Camera | HD camera |
| Battery | 50 Wh 3-cell Li-ion battery / 3-pin 45 W AC adapter |
| Security | Trusted Platform Module (TPM) solution |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Intel Wireless Wi-Fi 6E AX211 2×2 MU-MIMO technology Supports Bluetooth 5.3 |
| OS | DOS |
| Weight | Starting at 1.6 kg |
| Warranty | 3 Years Part & Labor |
| N/A | |
| N/A | |
| N/A | |
| N/A |
ติดต่อเรา 08.00 - 17.30
โทร 02-943-0180 ต่อ 120
Product categories
- DEALER
- DESKTOP PC
- INTERNET OF THINGS
- MOUTING
- Uncategorized
- กล้องวงจรปิดความปลอดภัย และบาร์โค้ด
- คอมพิวเตอร์และอุปกรณ์ไอที
- ACCESSORIES
- ALL IN ONE
- APPLE
- CAPTURE CARD
- COMPUTER
- CONFERENCE
- DESKTOP PC
- DIY HARDWARE COMPUTER
- ADD ON CARDS
- CABLE
- CASE
- CD & DVD DRIVE
- COOLER SYSTEM
- CPU
- GRAPHIC CARD
- HDD
- MAINBOARD
- POWER SUPPLY
- RAM
- RAM NOTEBOOK
- SSD
- SSD / HARD DISK / STORAGE
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- Adata
- Crucial
- Enterprise / Data Center HDD
- Enterprise / Data Center HDD
- Hikvision
- Kingston
- Klevv
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- NAS HDD
- NAS HDD
- Samsung
- Seagate
- Silicon Power
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Synology
- Transcend
- SSD / HARD DISK / STORAGE / HARD DISK / STORAGE
- IP PHONE
- IT GADGET
- MEMORY CARD / FLASH DRIVE
- MICROPHONE
- MINI PC
- MOBILE WORKSTATION
- MONITOR
- MOUNTING
- MOUTING
- NOTEBOOK
- NOTEBOOK GAMING
- PRINTER / SCANNER / SUPPLIES
- PROJECTOR
- RAM
- SMART PHONE
- SMART WATCH
- TABLET
- UPS SYSTEM
- WORKSTATION
- จักรเย็บผ้า
- อุปกรณ์สำนักงาน
- จอโฆษณาและระบบห้องประชุม
- ซอฟต์แวร์และระบบคลาวด์
- อุตสาหกรรมและเครื่องจักร
- เซิร์ฟเวอร์ และดาต้าเซ็นเตอร์
- เน็ตเวิร์กไฟร์วอลล์และสายสัญญาณ
- Access Control
- ACCESS POINT
- CABLE & FIBER OPTIC
- CABLE
- CCTV OUTDOOR CABINET
- COAXIAL (RG) System
- COMMSCOPE
- DATA CENTER System
- Fiber Optic Cable
- Fiber Optic Connector
- FIBER OPTIC System
- Fiber Optic Tools & Testers
- FTTR / FTTx OVAL / FLAT CABLE (Fiber Optic to the ROOM / Fiber Optic to the HOME)
- GERMANY RACK
- LINK RACK
- MEDIA CONVERTERS
- NETWORKING System
- SECURITY AND CONTROL SYSTEM
- SFP
- SOLAR CABLE
- Telephone CABLE
- TERMINATE & TEST by INTERLINK
- UTP
- FIREWALL
- INTERNET OF THINGS
- IP PBX
- NETWORK
- NETWORK ACCESSORIES
- NETWORK ADAPTER
- NETWORK SECURITY
- ROUTER
- SERVER
- SWITCH
- WIRELESS LAN
(NX.BE6ST.002) ACER TravelMate TMP215-55 i5-1334U/1*8G/F512G/No OS/15.6″ Full HD
รหัสสินค้า : NX.BE6ST.002
฿18,800 Original price was: ฿18,800.฿18,700Current price is: ฿18,700.
โทรสอบถามราคา
การรับประกัน :
3 year onsite
Data Sheet :
NX.BE6ST.002_datasheet.pdf
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
อัปเดตล่าสุด : 9 months ago
บริษัทฯ ขอสงวนสิทธิ์ในการแก้ไขข้อผิดพลาดในการพิมพ์ (ผิด/ตก) โดยไม่ต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า และขอสงวนสิทธิ์ในการเปลี่ยนแปลงราคาและโปรโมชั่นโดยมิต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า
บทความที่น่าสนใจ

ความรู้ทั่วไป
ทำความรู้จัก Cloudflare Tunnel เปลี่ยนการเชื่อมต่อเซิร์ฟเวอร์ให้ปลอดภัย โดยไม่ต้องเปิด Port บน Router
Read More »
May 23, 2026
No Comments



