| SKU | G3Q47A |
| Brand | HP |
| Model | [G3Q47A] Laser Printer “HP” LaserJet Pro M203DW |
| Print Technology | Laser |
| Function | |
| Multitasking Support | No |
| Print Speed Black | 28 ppm |
| Print Speed Color | Not Supported |
| Print Quality | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Processor Speed | 800 MHz |
| Memory | 256 MB |
| First page out(Ready) | 6.7 sec |
| Duty Cycle(monthly,A4) | 30,000 pages |
| Recommend monthly page volume | 250 to 2500 |
| Print Languages | PCL5c PCL6 PS PCLm PDF URF PWG |
| Display | LED |
| Mobile Printing Capability | HP ePrint Wi-Fi Directprinting AirPrint1.5 with media presence sensor Google Cloud Print? 2.0 HP Smart App |
| Wireless Capability | Yes, built-in Wi-Fi 802.11b/g/n |
| Connectivity | 1 Hi-Speed USB 2.0 1 Ethernet 10/100 network Wireless |
| Media Size Support | A4 A5 B5 (JIS) A6 |
| Media Type | Paper (laser, plain, photo, rough, vellum), envelopes, labels, cardstock, postcards |
| Dimension | 370.5 x 624.4 x 359.5 mm |
| Weight | 6.9 kg |
| Warranty | 3 Years (Return to HP) |
[block id=”short-description-product”]





