| Description: HP ZBook Firefly G10 (8J4L3PA#AKL) | |
|---|---|
| SKU | 8J4L3PA#AKL |
| Brand | HP |
| Model | ZBook Firefly G10 |
| Display | 14″ diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC,5MP HD IR camera |
| Processor | Intel® Core™ i7-1355U (12MB L3 cache, 10 cores, 12 threads/up to 5.0GHz) |
| Memory (RAM) | 16GB DDR5-5200 MHz (1 x 16GB), up to 2 SODIMM |
| Storage | 512GB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC SED SSD |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Graphics (GPU) | Discrete NVIDIA RTX™ A500 Laptop GPU (4GB GDDR6 dedicated) |
| Ports | Left side: 1x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging); 1x HDMI 2.0b; 2x Thunderbolt™ 4 with USB4™ Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
Right side: 1x headphone/microphone combo; 1x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Expansion Slots | – |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Keyboard & Mouse | HP Premium Keyboard – spill resistant, backlit keyboard |
| Audio | Audio by Bang & Olufsen dual stereo speakers HP World Facing Microphone dual array digital microphones functions keys for volume up and down combo microphone/headphone jack HD audio |
| Color | – |
| Form Factor | Mobile workstation |
| Dimensions | 31.56 x 22.43 x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.45 kg |
| Power Supply | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion, USB Type-C™ adapter 65W |
| OS | Windows 11 Pro |
| Warranty | 3 years on site |
ติดต่อเรา 08.00 - 17.30
โทร 02-943-0180 ต่อ 120
Product categories
- DEALER
- DESKTOP PC
- INTERNET OF THINGS
- MOUTING
- Uncategorized
- กล้องวงจรปิดความปลอดภัย และบาร์โค้ด
- คอมพิวเตอร์และอุปกรณ์ไอที
- ACCESSORIES
- ALL IN ONE
- APPLE
- CAPTURE CARD
- COMPUTER
- CONFERENCE
- DESKTOP PC
- DIY HARDWARE COMPUTER
- ADD ON CARDS
- CABLE
- CASE
- CD & DVD DRIVE
- COOLER SYSTEM
- CPU
- GRAPHIC CARD
- HDD
- MAINBOARD
- POWER SUPPLY
- RAM
- RAM NOTEBOOK
- SSD
- SSD / HARD DISK / STORAGE
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- Adata
- Crucial
- Enterprise / Data Center HDD
- Enterprise / Data Center HDD
- Hikvision
- Kingston
- Klevv
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- NAS HDD
- NAS HDD
- Samsung
- Seagate
- Silicon Power
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Synology
- Transcend
- SSD / HARD DISK / STORAGE / HARD DISK / STORAGE
- IP PHONE
- IT GADGET
- MEMORY CARD / FLASH DRIVE
- MICROPHONE
- MINI PC
- MOBILE WORKSTATION
- MONITOR
- MOUNTING
- MOUTING
- NOTEBOOK
- NOTEBOOK GAMING
- PRINTER / SCANNER / SUPPLIES
- PROJECTOR
- RAM
- SMART PHONE
- SMART WATCH
- TABLET
- UPS SYSTEM
- WORKSTATION
- จักรเย็บผ้า
- อุปกรณ์สำนักงาน
- จอโฆษณาและระบบห้องประชุม
- ซอฟต์แวร์และระบบคลาวด์
- อุตสาหกรรมและเครื่องจักร
- เซิร์ฟเวอร์ และดาต้าเซ็นเตอร์
- เน็ตเวิร์กไฟร์วอลล์และสายสัญญาณ
- Access Control
- ACCESS POINT
- CABLE & FIBER OPTIC
- CABLE
- CCTV OUTDOOR CABINET
- COAXIAL (RG) System
- COMMSCOPE
- DATA CENTER System
- Fiber Optic Cable
- Fiber Optic Connector
- FIBER OPTIC System
- Fiber Optic Tools & Testers
- FTTR / FTTx OVAL / FLAT CABLE (Fiber Optic to the ROOM / Fiber Optic to the HOME)
- GERMANY RACK
- LINK RACK
- MEDIA CONVERTERS
- NETWORKING System
- SECURITY AND CONTROL SYSTEM
- SFP
- SOLAR CABLE
- Telephone CABLE
- TERMINATE & TEST by INTERLINK
- UTP
- FIREWALL
- INTERNET OF THINGS
- IP PBX
- NETWORK
- NETWORK ACCESSORIES
- NETWORK ADAPTER
- NETWORK SECURITY
- ROUTER
- SERVER
- SWITCH
- WIRELESS LAN
Mobile Workstation HP Zbook Firefly 14 G10 i7-1355U/14″ (8J4L3PA#AKL)
รหัสสินค้า : 8J4L3PA#AKL
฿53,000 Original price was: ฿53,000.฿52,900Current price is: ฿52,900.
โทรสอบถามราคา
การรับประกัน :
Data Sheet :
8J4L3PA#AKL_datasheet.pdf
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
อัปเดตล่าสุด : 9 months ago
บริษัทฯ ขอสงวนสิทธิ์ในการแก้ไขข้อผิดพลาดในการพิมพ์ (ผิด/ตก) โดยไม่ต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า และขอสงวนสิทธิ์ในการเปลี่ยนแปลงราคาและโปรโมชั่นโดยมิต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า






