| CPU | AMD Ryzen™ 7 7730U 8-core/16-thread 16M Cache, up to 4.5 GHz |
| Memory | 16GB LPDDR4 4266MHz |
| Hard Disk | 512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 14.0-inch 16:10 FHD+ (1920 x 1200) AntiGlare Non-Touch 250nits WVA Display with ComfortView Suppor |
| TouchScreen | None Touch |
| Keyboard/Mouse | Titan Gray Thai Backlit Keyboard |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 port 1x Thunderbolt 4.0 port with Power Delivery and DisplayPort |
| Port | 1x HDMI 1.4 port |
| Camera | Integrated Widescreen HD 720P Webcam with Dual digital microphone array |
| Network | MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 2×2 |
| Battery | 4 Cell, 54 Wh |
| Power Supply | 65W AC Adapter, Support PD Charge |
| OS | Windows 11 Home / Microsoft® Office Home & Student 2021 |
| Other | Dell Essential Backpack 15 – ES1520P – Fits most laptops up to 15″ |
| Warranty | 2Yr Premium Support:Onsite Service-Retail / 1Year Accidental Damage Service-Retail / Adapter 2 Years Warranty / Battery 2 year Warranty |
| Color | Platinum Silver |
| CPU | AMD Ryzen™ 7 7730U 8-core/16-thread 16M Cache, up to 4.5 GHz |
|---|---|
| Memory | 16GB LPDDR4 4266MHz |
| Hard Disk | 512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 14.0-inch 16:10 FHD+ (1920 x 1200) AntiGlare Non-Touch 250nits WVA Display with ComfortView Suppor |
| TouchScreen | None Touch |
| Keyboard/Mouse | Titan Gray Thai Backlit Keyboard |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 port 1x Thunderbolt 4.0 port with Power Delivery and DisplayPort |
| Port | 1x HDMI 1.4 port |
| Sound / Audio | |
| Camera | Integrated Widescreen HD 720P Webcam with Dual digital microphone array |
| Network | MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 2×2 |
| Battery | 4 Cell, 54 Wh |
| Power Supply | 65W AC Adapter, Support PD Charge |
| OS | Windows 11 Home / Microsoft® Office Home & Student 2021 |
| Weight | |
| Warranty | 2Yr Premium Support:Onsite Service-Retail / 1Year Accidental Damage Service-Retail / Adapter 2 Years Warranty / Battery 2 year Warranty |
| Color | Platinum Silver |
| Speaker | |
| Other | Dell Essential Backpack 15 – ES1520P – Fits most laptops up to 15" |
| Form Factor | |
| Bluetooth |




