| CPU | Intel® Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core 2.1 / 4.6GHz, E-core 1.5 / 3.4GHz, 12MB |
| Memory | 1x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Graphic Card | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 23.8″ FHD (1920×1080) IPS 250nits Anti-glare, 72% NTSC |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | USB Calliope Keyboard, Black, Thai, USB Calliope Mouse, Black |
| USB | 2x USB 2.0, 2x USB 3.2 Gen 2 |
| Port | 1x HDMI-out, 1x Ethernet (RJ-45) |
| Sound / Audio | 3Wx2 |
| Speaker | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC256 codec |
| Camera | 5.0MP + IR |
| Network | Integrated 100/1000M, Intel® Wi-Fi® 6 AX201, 11ax 2×2 + BT5.1 |
| Power Supply | 90W 89% Adapter |
| OS | Dos |
| Weight | 6.7 kg |
| Warranty | 3Y Onsite |
| CPU | Intel® Core™ i5-13420H, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core 2.1 / 4.6GHz, E-core 1.5 / 3.4GHz, 12MB |
|---|---|
| Memory | 1x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Graphic Card | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Optical Drive | None |
| Display | 23.8" FHD (1920×1080) IPS 250nits Anti-glare, 72% NTSC |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | USB Calliope Keyboard, Black, Thai, USB Calliope Mouse, Black |
| USB | 2x USB 2.0, 2x USB 3.2 Gen 2 |
| Port | 1x HDMI-out, 1x Ethernet (RJ-45) |
| Sound / Audio | 3Wx2 |
| Speaker | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC256 codec |
| Camera | 5.0MP + IR |
| Network | Integrated 100/1000M, Intel® Wi-Fi® 6 AX201, 11ax 2×2 + BT5.1 |
| Power Supply | 90W 89% Adapter |
| OS | Dos |
| Weight | 6.7 kg |
| Warranty | 3Y Onsite |








