| Model | (P40456-B21) Server HPE ProLiant DL560 Gen10 : 4x Xeon Gold 6254/256GB-R/P408i-a/8SFF/3Y NBD |
| Processor | 4x Intel Xeon 6254 (18-Core, 3.1GHz, 200W) |
| Memory | Memory 256 GB (8x32GB Registered DIMMs, 2933 MT/s ) |
| Network | HPE Ethernet 10Gb 2-port FLR-T BCM57416 Adapther |
| Storage Ctlr | HPE Smart Array P408i-a |
| Storage Drive | None included |
| Optical Drive | None included |
| Power Supply | 2x 1600W |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Form Factor | Rack (2U), HPE Easy Install Rails with CMA |
| Warranty | 3-Year Parts, 3-Year Labor, 3-Year Onsite support with next business day response |
| Product Type | Server |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant |
| Model | DL560 |
| Processor | 4x Intel Xeon 6254 (18-Core, 3.1GHz, 200W) |
| Memory | Memory 256 GB (8x32GB Registered DIMMs, 2933 MT/s ) |
| Network | HPE Ethernet 10Gb 2-port FLR-T BCM57416 Adapther |
| Storage Ctlr | HPE Smart Array P408i-a |
| Storage Drive | None included |
| Optical Drive | None included |
| Power Supply | 2x 1600W |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Form Factor | Rack (2U), HPE Easy Install Rails with CMA |
| Warranty | 3-Year Parts, 3-Year Labor, 3-Year Onsite support with next business day response |




