| CPU | Intel® Core™ i3-12100 Processor 3.3 GHz (6M Cache, up to 4.3 GHz, 4 cores) |
| Memory | 4GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| TouchScreen | None |
| USB | 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x Headphone 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A HOUSING |
| Port | 1x Headphone out 1x Line-in 1x MIC in 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 1.4 1x VGA Port 2x PS2 1x Serial port 1x 2-in-1 card reader SD / MMC 1x 3.5mm combo audio jack |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 |
| Power Supply | 180W power supply (80+ Bronze, peak 228W) |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 5.0 kg |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |
| CPU | Intel® Core™ i3-12100 Processor 3.3 GHz (6M Cache, up to 4.3 GHz, 4 cores) |
|---|---|
| Memory | 4GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| TouchScreen | None |
| USB | 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x Headphone 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A HOUSING |
| Port | 1x Headphone out 1x Line-in 1x MIC in 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 1.4 1x VGA Port 2x PS2 1x Serial port 1x 2-in-1 card reader SD / MMC 1x 3.5mm combo audio jack |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 |
| Power Supply | 180W power supply (80+ Bronze, peak 228W) |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 5.0 kg |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |








