| CPU | Intel® Core™ i5-12400 Processor 2.5 GHz (18M Cache, up to 4.4 GHz, 6 cores) |
| Memory | 8GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| TouchScreen | None |
| USB | 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x Headphone 1x MIC in 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x 2 in 1 card reader SD / MMC 1x Smart card reader |
| Port | 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 2.1b 1x VGA Port 1x Display port 1.4 2x PS2 3 x Audio jacks |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Wi-Fi 6 (802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 |
| Power Supply | 180W power supply (80+ Bronze, peak 228W) |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 5.0 kg |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |
| CPU | Intel® Core™ i5-12400 Processor 2.5 GHz (18M Cache, up to 4.4 GHz, 6 cores) |
|---|---|
| Memory | 8GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| TouchScreen | None |
| USB | 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x Headphone 1x MIC in 2x USB 2.0 Type-A 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x 2 in 1 card reader SD / MMC 1x Smart card reader |
| Port | 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 2.1b 1x VGA Port 1x Display port 1.4 2x PS2 3 x Audio jacks |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Wi-Fi 6 (802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 |
| Power Supply | 180W power supply (80+ Bronze, peak 228W) |
| OS | Windows 11 Home 64bit / Office Home & Student 2021 |
| Weight | 5.0 kg |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |








