| SKU | NX.EJAST.008 |
|---|---|
| Brand | Acer |
| Model | Extensa EX215-57-35F0 |
| Display | 15.6″ FHD (1920×1080) high-brightness Acer ComfyViewTM LED-backlit TFT LCD, 16:9 aspect ratio |
| Processor | Intel Core i3-1315U (10 MB Cache/ 6-Cores(2P-4E)/8-Threads/ up to 4.5 GHz Turbo) |
| RAM | 8GB (1x 8GB) DDR5 SO-DIMM |
| Storage | 512GB M.2 NVMe SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Touch Screen | Integrated graphics: Intel UHD Graphics |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1 (5Gbps); 2x USB-C 3.2 Gen2 (10Gbps); 1x HDMI; 1x Combo audio jack |
| Camera | HD camera with 1280 x 720 resolution |
| Battery | 50Wh 3-cell Li-ion battery; 3-pin 45W AC adapter |
| Keyboard | TBC |
| Numpad | Yes |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac+ax wireless LAN 2×2 MU-MIMO technology + Bluetooth 5.1 |
| OS | Linux |
| Dimension | 14.29 x 9.35 x 0.57 inches |
| Weight | 1.80 kg |
| Warranty | 2 Years Part & Labor |
ติดต่อเรา 08.00 - 17.30
โทร 02-943-0180 ต่อ 120
Product categories
- DEALER
- DESKTOP PC
- INTERNET OF THINGS
- MOUTING
- Uncategorized
- กล้องวงจรปิดความปลอดภัย และบาร์โค้ด
- คอมพิวเตอร์และอุปกรณ์ไอที
- ACCESSORIES
- ALL IN ONE
- APPLE
- CAPTURE CARD
- COMPUTER
- CONFERENCE
- DESKTOP PC
- DIY HARDWARE COMPUTER
- ADD ON CARDS
- CABLE
- CASE
- CD & DVD DRIVE
- COOLER SYSTEM
- CPU
- GRAPHIC CARD
- HDD
- MAINBOARD
- POWER SUPPLY
- RAM
- RAM NOTEBOOK
- SSD
- SSD / HARD DISK / STORAGE
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- Adata
- Crucial
- Enterprise / Data Center HDD
- Enterprise / Data Center HDD
- Hikvision
- Kingston
- Klevv
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- NAS HDD
- NAS HDD
- Samsung
- Seagate
- Silicon Power
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Synology
- Transcend
- SSD / HARD DISK / STORAGE / HARD DISK / STORAGE
- IP PHONE
- IT GADGET
- MEMORY CARD / FLASH DRIVE
- MICROPHONE
- MINI PC
- MOBILE WORKSTATION
- MONITOR
- MOUNTING
- MOUTING
- NOTEBOOK
- NOTEBOOK GAMING
- PRINTER / SCANNER / SUPPLIES
- PROJECTOR
- RAM
- SMART PHONE
- SMART WATCH
- TABLET
- UPS SYSTEM
- WORKSTATION
- จักรเย็บผ้า
- อุปกรณ์สำนักงาน
- จอโฆษณาและระบบห้องประชุม
- ซอฟต์แวร์และระบบคลาวด์
- อุตสาหกรรมและเครื่องจักร
- เซิร์ฟเวอร์ และดาต้าเซ็นเตอร์
- เน็ตเวิร์กไฟร์วอลล์และสายสัญญาณ
- Access Control
- ACCESS POINT
- CABLE & FIBER OPTIC
- CABLE
- CCTV OUTDOOR CABINET
- COAXIAL (RG) System
- COMMSCOPE
- DATA CENTER System
- Fiber Optic Cable
- Fiber Optic Connector
- FIBER OPTIC System
- Fiber Optic Tools & Testers
- FTTR / FTTx OVAL / FLAT CABLE (Fiber Optic to the ROOM / Fiber Optic to the HOME)
- GERMANY RACK
- LINK RACK
- MEDIA CONVERTERS
- NETWORKING System
- SECURITY AND CONTROL SYSTEM
- SFP
- SOLAR CABLE
- Telephone CABLE
- TERMINATE & TEST by INTERLINK
- UTP
- FIREWALL
- INTERNET OF THINGS
- IP PBX
- NETWORK
- NETWORK ACCESSORIES
- NETWORK ADAPTER
- NETWORK SECURITY
- ROUTER
- SERVER
- SWITCH
- WIRELESS LAN
(NX.EJAST.008) Notebook (โน๊ตบุ๊ค) Acer Extensa EX215-57-35F0 i3-1315U/8GB/512GB SSD/15.6″/Linux
รหัสสินค้า : NX.EJAST.008
฿13,800
โทรสอบถามราคา
การรับประกัน :
รับประกัน 2 ปี
Data Sheet :
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
อัปเดตล่าสุด : 8 months ago
บริษัทฯ ขอสงวนสิทธิ์ในการแก้ไขข้อผิดพลาดในการพิมพ์ (ผิด/ตก) โดยไม่ต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า และขอสงวนสิทธิ์ในการเปลี่ยนแปลงราคาและโปรโมชั่นโดยมิต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า
บทความที่น่าสนใจ

ความรู้ทั่วไป
ทำความรู้จัก Cloudflare Tunnel เปลี่ยนการเชื่อมต่อเซิร์ฟเวอร์ให้ปลอดภัย โดยไม่ต้องเปิด Port บน Router
Read More »
May 23, 2026
No Comments





