| Brand | ASUS |
| Size | 24.1 ” |
| Panel Type | IPS |
| Max Resolution | 1920 x 1200 |
| Aspect Ratio | 16 : 10 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 5 ms |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1,000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 100% |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | Yes |
| USB Hub | USB 3.2 Gen 1 x 4 Port(s) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Panel Surface | Non-Glare |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |
| Dimension (W/H/D) | 533 x (375 – 505) x 211 mm |
| Weight (Net/Gross) | 6.1 / 8.3 kg |
| Power Consumption (Operate/Stand By) | 15 W |
| Input Voltage | 100 – 240 VAC |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Max Resolution | 1920 x 1200 |
| Aspect Ratio | 16 : 10 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 5 ms |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1, 000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 100% |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | Yes |
| USB Hub | USB 3.2 Gen 1 x 4 Port(s) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Panel Surface | Non-Glare |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |
| Dimension (W/H/D) | 533 x (375 – 505) x 211 mm |
| Weight (Net/Gross) | 6.1 / 8.3 kg |
| Power Consumption (Operate/Stand By) | 15 W |
| Input Voltage | 100 – 240 VAC |







