(MD-1000UD) Cleanline UPS (เครื่องสำรองไฟ) MD Series 1000VA/410W
[block id=”short-description-product”]
฿2,000
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
(MD-1000UD) Cleanline UPS (เครื่องสำรองไฟ) MD Series 1000VA/410W
[block id=”short-description-product”]
| Product Type | UPS |
|---|---|
| Brand | CLEANLINE |
| Series | MD |
| Topology | Line Interactive |
| Waveform Type | Simulated Sine Wave |
| Power Factor | 0.4 |
| Output Power Capacity | 1000VA/410W |
| Output Voltage | 220 Vac+/-10%; 220 Vac +/- 5% (Backup mode) |
| Output Frequency | 50Hz +/- 0.1% |
| Output Connctions | 4x Universal |
| Universal Output | Yes |
| Input Voltage | 223 Vac+/-25% (165-275 Vac) |
| Input Frequency | 50Hz +/- 10% (auto sensing) |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Typical Recharge Time | 4-6 Hours (90% After Fully Discharged) |
| LCD Display | Yes |
| Rack Convertible | None |
| Dimension | 100 x 287 x 142 mm |
| Weight | 4.9 kg |
| Warranty | 2 Years Onsite |