| CPU | AMD Ryzen™ 7 4800H Mobile Processor (8-core/16-thread, 12MB Cache, 4.2 GHz max boost) |
| Memory | 8GB DDR4-3200 SO-DIMM |
| Hard Disk | 512GB PCIe® 3.0 NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU // 4GB GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| Display | 15.6″//250nits//FHD (1920 x 1080) 16:9//Anti-Glare//NTSC:45%//sRGB:62.5%//144Hz//Value IPS-level |
| TouchScreen | None |
| USB | 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C support DisplayPort™ |
| Port | 1x RJ45 LAN port 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Speaker | 2-speaker system |
| Sound / Audio | AI noise-canceling technology DTS software |
| Camera | 720P HD camera |
| Network | 10/100/1000 Mbps LAN // Wi-Fi 6 (802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.1 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Power Supply | ø6.0, 180W AC Adapter, Output: 20V DC, 9A, 180W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Weight | 2.30 Kg |
| Warranty | 2 Year |
| Color | Graphite Black |
| CPU | AMD Ryzen™ 7 4800H Mobile Processor (8-core/16-thread, 12MB Cache, 4.2 GHz max boost) |
|---|---|
| Memory | 8GB DDR4-3200 SO-DIMM |
| Hard Disk | 512GB PCIe® 3.0 NVMe™ M.2 SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU // 4GB GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| Display | 15.6"//250nits//FHD (1920 x 1080) 16:9//Anti-Glare//NTSC:45%//sRGB:62.5%//144Hz//Value IPS-level |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C support DisplayPort™ |
| Port | 1x RJ45 LAN port 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Sound / Audio | AI noise-canceling technology DTS software |
| Camera | 720P HD camera |
| Network | 10/100/1000 Mbps LAN // Wi-Fi 6 (802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.1 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Power Supply | ø6.0, 180W AC Adapter, Output: 20V DC, 9A, 180W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Weight | 2.30 Kg |
| Warranty | 2 Year |
| Color | Graphite Black |
| Speaker | 2-speaker system |
| Other | |
| Form Factor | |
| Bluetooth |




