| Product Type | PRINTER |
| Brand | BROTHER |
| Series | DCP SERIES |
| SKU | DCP-T220 |
| Function | Print/Copy/Scan |
| Print Resolution | 1200 x 1800 dpi |
| Speed (Black) | A4: 16/8/3.35 ipm (Print/Copy/Scan) |
| Speed (Color) | A4: 9/3/4.38 ipm (Print/Copy/Scan) |
| Printer Memory | 64MB |
| Duty Cycle (Monthly) | 2,500 pages |
| Wireless | None |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Paper Input | Up to 150 sheets (plain paper) |
| Paper Output | Up to 50 sheets (plain paper) |
| Paper Size | A4, Letter, Legal, Mexican Legal, India Legal, Folio, Executive, B5, A5, B6, A6, C5 Envelope, Com-10, DL Envelope, Monarch, Photo(10x15cm/4×6″), Photo-L(9x13cm/3.5×5″), Photo-2L(13x18cm/5×7″), Index card(13x20cm/5×8″) |
| Paper Type | Plain, Inkjet, Glossy(cast/resin), Recycled |
| Dimension | 435 x 359 x 159 mm |
| Weight | 6.4 kg |
| Warranty | 2 Years or 30,000 Pages (depend on any come first) |
| SKU | DCP-T220 |
|---|---|
| Function | Print/Copy/Scan |
| Print Resolution | 1200 x 1800 dpi |
| Speed (Black) | A4: 16/8/3.35 ipm (Print/Copy/Scan) |
| Speed (Color) | A4: 9/3/4.38 ipm (Print/Copy/Scan) |
| Printer Memory | 64MB |
| Duty Cycle (Monthly) | 2, 500 pages |
| Wireless | None |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Paper Input | Up to 150 sheets (plain paper) |
| Paper Output | Up to 50 sheets (plain paper) |
| Paper Size | A4, Letter, Legal, Mexican Legal, India Legal, Folio, Executive, B5, A5, B6, A6, C5 Envelope, Com-10, DL Envelope, Monarch, Photo(10x15cm/4×6″), Photo-L(9x13cm/3.5×5″), Photo-2L(13x18cm/5×7″), Index card(13x20cm/5×8″) |
| Paper Type | Plain, Inkjet, Glossy(cast/resin), Recycled |
| Dimension | 435 x 359 x 159 mm |
| Weight | 6.4 kg |
| Warranty | 2 Years or 30, 000 Pages (depend on any come first) |






