1000VA / 630 WattsnLine-interactive UPS TopologynGenerator CompatiblenSimulated Sine Wave OutputnAutomatic Voltage Regulation (AVR)nOverload ProtectionnLED Status IndicatornConfigurable AlarmnBrick Form Factor
[block id=”short-description-product”]
฿2,300
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
1000VA / 630 WattsnLine-interactive UPS TopologynGenerator CompatiblenSimulated Sine Wave OutputnAutomatic Voltage Regulation (AVR)nOverload ProtectionnLED Status IndicatornConfigurable AlarmnBrick Form Factor
[block id=”short-description-product”]
| Product Type | UPS |
|---|---|
| Brand | CYBERPOWER |
| Series | BU |
| Power Factor | 0.6 |
| Topology | Line Interactive |
| Waveform Type | Simulated Sine Wave |
| Output Power Capacity | 1000VA/630W |
| Output Voltage | 220 ± 10 % |
| Output Frequency | 50/60 ± 1% |
| Output Connctions | 4x Universal (NEMA, AS) |
| Universal Output | Yes |
| Input Voltage | 230 ± 10% (165 – 280) |
| Input Frequency | 50/60 ± 5 Auto-sensing |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Typical Recharge Time | 8Hrs. |
| LCD Display | None |
| Rack Convertible | None |
| Dimension | 190 x 110.5 x 290 mm |
| Weight | 7.0 kg |
| Warranty | 2 Years Onsite |
