| SKU | P11050-371 |
| Brand | HPE |
| Model | [P11050-371] Server HPE ProLiant ML350 Gen10 4208 1P 16G 4LFF Svr |
| Processor | Intel Xeon Silver 4208 (2.1GHz/8-core/85W) FIO Processor |
| Memory | 16 GB (1x 16 GB RDIMM SR 2933 MT/s) |
| Network | Embedded 4-Port 1GbE HPE Ethernet 1Gb 4-port 369i Adapter |
| Storage Ctlr | Smart Array P208i-a SR Gen10 (8 Internal Lanes) 12G SAS Modular Controller |
| Hard Disk | N/A |
| Optical Drive | NO DVD |
| Power Supply | (1) 500W HPE FlexSlot Power Supply |
| Management / ILO | iLO Management (standard), Intelligent Provisioning (standard) |
| Form Factor | Tower (4U) |
| Warranty | HPE 3Y Next Business Day, On-site Support |
| Product Type | Server |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant |
| Model | ML350 |
| Processor | Intel Xeon Silver 4208 (2.1GHz/8-core/85W) FIO Processor |
| Memory | 16 GB (1x 16 GB RDIMM SR 2933 MT/s) |
| Network | Embedded 4-Port 1GbE HPE Ethernet 1Gb 4-port 369i Adapter |
| Storage Ctlr | Smart Array P208i-a SR Gen10 (8 Internal Lanes) 12G SAS Modular Controller |
| Hard Disk | N/A |
| Optical Drive | NO DVD |
| Power Supply | (1) 500W HPE FlexSlot Power Supply |
| Management / ILO | iLO Management (standard), Intelligent Provisioning (standard) |
| Form Factor | Tower (4U) |
| Warranty | HPE 3Y Next Business Day, On-site Support |




