| Product Type | NOTEBOOK |
| Brand | ACER |
| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i5-12450H Processor (12MB Smart Cache, 2.0GHz Performance-core Max Turbo up to 4.0GHz) |
| Memory | 16GB DDR4 (1x16GB SO-DIMM) |
| Hard Disk | 512GB PCIe/NVMe M.2 SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® RTX™ 3050 6GB (GDDR6) |
| Optical Drive | None |
| Display | 15.6 inch Full HD IPS (1920 x 1080),144Hz refresh rate |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | RGB Keyboard |
| USB | 2 X USB Type-C™ ports 1 X USB 3.2 Gen 1 port 1 X USB 2.0 ports |
| Port | Mini DisplayPort™ 1.4 microSD™ Card reader HDMI® 2.0 port with HDCP support 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone |
| Camera | HD camera 720p |
| Network | Wi-Fi 6, 2×2 MU-MIMO technology, Support Bluetooth® 5.1 or above |
| Battery | 4-cell |
| OS | Windows 11 Home |
| Weight | 1.99 kg |
| Warranty | 3 Years |
| Color | Titanium Black |
| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i5-12450H Processor (12MB Smart Cache, 2.0GHz Performance-core Max Turbo up to 4.0GHz) |
|---|---|
| Memory | 16GB DDR4 (1x16GB SO-DIMM) |
| Hard Disk | 512GB PCIe/NVMe M.2 SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® RTX™ 3050 6GB (GDDR6) |
| Optical Drive | None |
| Display | 15.6 inch Full HD IPS (1920 x 1080), 144Hz refresh rate |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | RGB Keyboard |
| USB | 2 X USB Type-C™ ports 1 X USB 3.2 Gen 1 port 1 X USB 2.0 ports |
| Port | Mini DisplayPort™ 1.4 microSD™ Card reader HDMI® 2.0 port with HDCP support 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone |
| Camera | HD camera 720p |
| Network | Wi-Fi 6, 2×2 MU-MIMO technology, Support Bluetooth® 5.1 or above |
| Battery | 4-cell |
| OS | Windows 11 Home |
| Weight | 1.99 kg |
| Warranty | 3 Years |
| Color | Titanium Black |







