| SKU | P53330-B21 |
| Model Name | HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus v2 7232P 3.1GHz 8-core 1P 32GB-R SR100i 8SFF 500W PS Server |
| Processor | AMD EPYC™ 7232P (8 core, 3.1 GHz, 32 MB, 120W) |
| Memory | 32 GB (1x 32 GB) RDIMMs |
| Network Controller | HPE 1GbE 4-port OCP3 Adapter plus choice of OCP or standup card |
| Srorage Controller | HPE Smart Array SAS/SATA controllers optional, none ship standard, refer to the QuickSpecs for more details |
| Storage Drive | None ship standard, 8 SFF supported |
| Optical Drive | None ship as standard |
| Power Supply | 1x 500W HPE FlexSlot Power Supply |
| Management / ILO | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses) |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |
| Product Type | Server |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant |
| Model | DL325 |
| Memory | 32 GB (1x 32 GB) RDIMMs |
| Network Controller | HPE 1GbE 4-port OCP3 Adapter plus choice of OCP or standup card |
| Srorage Controller | HPE Smart Array SAS/SATA controllers optional, none ship standard, refer to the QuickSpecs for more details |
| Storage Drive | None ship standard, 8 SFF supported |
| Optical Drive | None ship as standard |
| Power Supply | 1x 500W HPE FlexSlot Power Supply |
| Management / ILO | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses) |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |




