(UT1000EGLCD) CyberPower UPS (เครื่องสำรองไฟ) UT Series 1000VA/550W
[block id=”short-description-product”]
฿1,550
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
(UT1000EGLCD) CyberPower UPS (เครื่องสำรองไฟ) UT Series 1000VA/550W
[block id=”short-description-product”]
| Product Type | UPS |
|---|---|
| Brand | CYBERPOWER |
| Series | UT |
| Power Factor | 0.6 |
| Topology | Line Interactive |
| Waveform Type | Simulated Sine Wave |
| Output Power Capacity | 1000 VA / 550 W |
| Output Voltage | 230 VAC ± 10% |
| Output Frequency | 50/60 Hz ± 1% |
| Output Connections | 8x AS |
| Universal Output | Yes |
| Input Voltage | 230 VAC ±10% |
| Input Frequency | 50/60 Hz ± 5 |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Typical Recharge Time | 6 hrs. |
| LCD Display | Yes |
| Rack Convertible | None |
| Dimension | 84 x 174 x 280 mm. |
| Weight | 4.7 kg. |
| Warranty | 2 Years Onsite |
