| SKU | P82654-375 |
| Model | ProLiant DL380 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon Gold 5416S (30 MB Cache, 16-Cores/32-Threads, 2.00 GHz up to 4.00 GHz Turbo, TDP 150 W) |
| Memory | 32GB (2x16GB, 4800 MT/s) |
| Network | Broadcom BCM5719 Ethernet 1Gb 4-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE |
| Storage Ctrl | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller HPE (Support RAID: 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60) |
| Storage | 2x 12TB SAS 12G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Helium 512e Multi Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 2U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |
| SKU | P82654-375 |
|---|---|
| Model | ProLiant DL380 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon Gold 5416S (30 MB Cache, 16-Cores/32-Threads, 2.00 GHz up to 4.00 GHz Turbo, TDP 150 W) |
| Memory | 32GB (2x16GB, 4800 MT/s) |
| Network | Broadcom BCM5719 Ethernet 1Gb 4-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE |
| Storage Ctrl | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller HPE (Support RAID: 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60) |
| Storage | 2x 12TB SAS 12G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Helium 512e Multi Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 2U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |






