| SKU | P82650-375 |
| Model | ProLiant ML30 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2414 (12 MB Cache, 4-Cores/4-Threads, 2.60 GHz up to 4.50 GHz Turbo, TDP 55 W) |
| Memory | 16GB (1x16GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | 4x 1Gb Ethernet Embedded |
| Storage Ctrl | SW RAID: Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| Storage | 2x 1TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF RW 1-year Warranty Multi Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus 350W Platinum ATX FIO Power Supply |
| Form Factor | 4U Tower |
| Warranty | 3-Year Parts, 1-Year Labor, 1-Year Onsite support with next business day response |
| SKU | P82650-375 |
|---|---|
| Model | ProLiant ML30 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2414 (12 MB Cache, 4-Cores/4-Threads, 2.60 GHz up to 4.50 GHz Turbo, TDP 55 W) |
| Memory | 16GB (1x16GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | 4x 1Gb Ethernet Embedded |
| Storage Ctrl | SW RAID: Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| Storage | 2x 1TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF RW 1-year Warranty Multi Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE ProLiant ML30 Gen10 Plus 350W Platinum ATX FIO Power Supply |
| Form Factor | 4U Tower |
| Warranty | 3-Year Parts, 1-Year Labor, 1-Year Onsite support with next business day response |






