| SKU | P81828-375 |
| Model | ProLiant DL385 Gen11 |
| Processor | AMD EPYC 9115 (64 MB L3 Cache, 16-Cores/32-Threads, 2.6 GHz Up to 4.1 GHz, TDP 125W) |
| Memory | 64GB (4x16GB, 5600 MT/s) |
| Network | Broadcom BCM57416 Ethernet 10Gb 2-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE |
| Storage Ctrl | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Storage | 2x 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 2x HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 2U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |
| SKU | P81828-375 |
|---|---|
| Model | ProLiant DL385 Gen11 |
| Processor | AMD EPYC 9115 (64 MB L3 Cache, 16-Cores/32-Threads, 2.6 GHz Up to 4.1 GHz, TDP 125W) |
| Memory | 64GB (4x16GB, 5600 MT/s) |
| Network | Broadcom BCM57416 Ethernet 10Gb 2-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE |
| Storage Ctrl | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Storage | 2x 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 2x HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 2U Rack |
| Warranty | 3-year parts, 3-year labor, 3-year onsite support with next business day response. |






