| SKU | P81569-375 |
| Model | ProLiant DL20 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2436 (18 MB Cache, 6-Cores/12-Threads, 2.90 GHz up to 5.00 GHz Turbo, TDP 65 W) |
| Memory | 32GB (1x32GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | HPE embedded 1GB 4-port BCM5719 Network Adapter |
| Storage Ctrl | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller (Support RAID: 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60) |
| Storage | 2x 960GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | HPE 3YTCEss (24X7) Low-end Svr (ML30 and DL20) Smart Choice SVC |
| SKU | P81569-375 |
|---|---|
| Model | ProLiant DL20 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2436 (18 MB Cache, 6-Cores/12-Threads, 2.90 GHz up to 5.00 GHz Turbo, TDP 65 W) |
| Memory | 32GB (1x32GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | HPE embedded 1GB 4-port BCM5719 Network Adapter |
| Storage Ctrl | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller (Support RAID: 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60) |
| Storage | 2x 960GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | HPE 3YTCEss (24X7) Low-end Svr (ML30 and DL20) Smart Choice SVC |






