| SKU | P81567-375 |
| Model | ProLiant DL20 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2414 (12 MB Cache, 4-Cores/4-Threads, 2.60 GHz up to 4.50 GHz Turbo, TDP 55 W) |
| Memory | 16GB (1x16GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | HPE embedded 1GB 4-port BCM5719 Network Adapter |
| Storage Ctrl | Embedded Intel VROC SATA software RAID |
| Storage | 2x 2TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Multi-Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE ProLiant DL20 Gen10 Plus 290W FIO Power Supply Kit |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | HPE 3YTCEss (24X7) Low-end Svr (ML30 and DL20) Smart Choice SVC |
| SKU | P81567-375 |
|---|---|
| Model | ProLiant DL20 Gen11 |
| Processor | Intel Xeon E-2414 (12 MB Cache, 4-Cores/4-Threads, 2.60 GHz up to 4.50 GHz Turbo, TDP 55 W) |
| Memory | 16GB (1x16GB UDIMM, 4800 MT/s) |
| Network | HPE embedded 1GB 4-port BCM5719 Network Adapter |
| Storage Ctrl | Embedded Intel VROC SATA software RAID |
| Storage | 2x 2TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Multi-Vendor HDD |
| Optical Drive | None |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded) |
| Power Supply | 1x HPE ProLiant DL20 Gen10 Plus 290W FIO Power Supply Kit |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | HPE 3YTCEss (24X7) Low-end Svr (ML30 and DL20) Smart Choice SVC |






