| BRAND | Lian Li |
| Model | A3-mATX |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Fan Support – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 3 – Side : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 – Bottom : 120 mm x 3 — • Radiator Support – Top : 240 mm or 360 mm – Side : 240 mm or 280 mm or 360 mm – Bottom : 240 mm (360 mm with fan at the bottom) |
| Support VGA size | 415 mm |
| Front Panel I/O | • USB 3.1 Gen 1 Type-C x 1 • USB 3.0 Type-A x 2 • Headphone x 1 • Mic x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 443 x 194 x 321.5 mm |
| Material | Steel, Plastic |
| Motherboard support | Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Micro ATX |
| Gross Weight | 5.9 kg |
| Dimension (W/H/D) | 515 x 395 x 270 mm |
ที่มา :Lian Li A3-mATX







