| BRAND | Havn |
| Model | HS 420 VGPU |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | Fan Support – Top : 120 mm x 3 / 140 mm x 3 – Right : 120 mm x 3 / 140 mm x 3 – Bottom : 120 mm x 3 / 140 mm x 3 – Rear : 120 mm x 2 / 140 mm x 2 — Radiator Support – Top : 280 / 360 / 420 mm – Right : 120 / 140 / 280 / 360 / 420 mm – Bottom : 280 / 360 / 420 mm |
| Support VGA size | 480 mm |
| Front Panel I/O | USB 3.2 Gen 1 Type-C x 1 USB 3.2 Gen 1 Type-A x 2 Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 541 x 259.5 x 547 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 22.23 kg |
| Dimension (W/H/D) | 655 x 660 x 355 mm |
ที่มา :Havn HS 420 VGPU







