| BRAND | Deepcool |
| Model | CH560 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Front : 140 mm ARGB fan x 3 – Rear : 120 mm ARGB fan x 1 — • Fan Support – Front : 120 mm x 3 / 140 mm x 3 – Rear : 120 mm x 1 / 140 mm x 1 – Top : 120 mm x 3 / 140 mm x 2 – PSU Shroud : 120 mm x 2 — • Radiator Support – Front : 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm – Rear : 120 / 140 mm – Top : 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm |
| Support VGA size | 380 mm |
| Front Panel I/O | • USB Type-C x 1 • USB 3.0 Type-A x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 458 x 230 x 471 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 8.87 kg |
| Dimension (W/H/D) | 515 x 545 x 300 mm |
ที่มา :DeepCool CH560







