| BRAND | Hyte |
| Model | Y70 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | Fan Support – Top : 120 mm x 3 / 140 mm x 2 – Side : 120 mm x 3 / 140 mm x 2 – Rear : 120 mm x 1 / 140 mm x 1 – Bottom : 120 mm x 3 / 140 mm x 2 — Radiator Support – Top : 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm – Rear : 120 / 140 mm – Side : 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm |
| Support VGA size | 422 mm |
| Front Panel I/O | USB 3.2 Gen 1 Type-A x 2 USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Pink |
| Dimension | 470 x 320 x 470 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 12 kg |
| Dimension (W/H/D) | 552 x 565 x 400 mm |
ที่มา :Hyte Y70







