| BRAND | Deepcool |
| Model | CG580 WH |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Fan Support – Rear : 120 mm x 1 / 140 mm x 1 – Top : 120 mm x 3 / 140 mm x 2 – Side : 120 mm x 3 – Bottom : 120 mm x 1 – PSU Shroud : 120 mm x 2 — • Radiator Support – Rear : 120 / 140 mm – Top : 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm – Side : 120 / 240 / 360 mm |
| Support VGA size | 410 mm (limited to 262 mm if a 360 mm radiator and fan set are mounted on the side) |
| Front Panel I/O | • USB 3.0 Type-A x 2 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | White |
| Dimension | 437 x 235 x 501 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 9.8 kg |
| Dimension (W/H/D) | 560 x 525 x 325 mm |
ที่มา :DeepCool CG580 WH







