| BRAND | Cooler Master |
| Model | E301L-WGNN-S00 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Rear : 120 mm fan x 1 — • Fan Support – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 2 / 140 mm x 2 – Front : 120 mm x 3 — • Radiator Support – Rear : 120 mm – Top : 120 / 140 / 240 / 280 mm – Front : 120 / 240 mm |
| Support VGA size | 365 mm |
| Front Panel I/O | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Color | White |
| Dimension | 390 x 203.5 x 430mm |
| Material | Steel, Plastic, Tempered Glass |
| Motherboard support | Micro-ATX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| N/A | |
| N/A |
| Model | E301L-WGNN-S00 |
|---|---|
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Rear : 120 mm fan x 1 — • Fan Support – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 2 / 140 mm x 2 – Front : 120 mm x 3 — • Radiator Support – Rear : 120 mm – Top : 120 / 140 / 240 / 280 mm – Front : 120 / 240 mm |
| Support VGA size | 365 mm |
| Front Panel I/O | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Dimension | 390 x 203.5 x 430mm |




