| BRAND | Antec |
| Model | C3 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Rear : 120 mm PWM ARGB fan x 1 – Side : 120 mm PWM ARGB fan x 3 — • Fan Support – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 – Side : 120 mm x 3 — • Radiator Support – Rear : 120 mm – Top : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm – Side : 120 mm or 240 mm |
| Support VGA size | 415 mm |
| Front Panel I/O | • USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 • USB 3.0 Type-A x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 470 x 210 x 485 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 8.87 kg |
| Dimension (W/H/D) | 580 x 580 x 300 mm |
ที่มา :Antec C3







