| SKU | BX650LI-MS |
| Brand | APC |
| Model | UPS “APC” Back-UPS 650VA/325W |
| Output Power Capacity | 650VA/325W |
| Nominal Output Voltage | 230V |
| Topology | Line Interactive |
| Output Connections | (2) Universal receptacle (Battery Backup) |
| Nominal Input Voltage | 230V |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Input Voltage Range for Main Operation | 180 – 270V |
| Typical Recharge Time | 4 hour(s) |
| Control Panel | LED Status display with on line : on battery |
| Height | 14.1 cm |
| Width | 10.1 cm |
| Depth | 30.0 cm |
| Weight | 4.33 KG |
| Warranty | 2 Yrs./Onsite Swap |
| N/A | |
| N/A | |
| N/A | |
| N/A | |
| N/A |
| SKU | BX650LI-MS |
|---|---|
| Brand | APC |
| Model | UPS “APC” Back-UPS 650VA/325W |
| Output Power Capacity | 650VA/325W |
| Nominal Output Voltage | 230V |
| Topology | Line Interactive |
| Output Connections | (2) Universal receptacle (Battery Backup) |
| Nominal Input Voltage | 230V |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Input Voltage Range for Main Operation | 180 – 270V |
| Typical Recharge Time | 4 hour(s) |
| Control Panel | LED Status display with on line : on battery |
| Height | 14.1 cm |
| Width | 10.1 cm |
| Depth | 30.0 cm |
| Weight | 4.33 KG |
| Warranty | 2 Yrs./Onsite Swap |






