| Notebook Lenovo LOQ 15IAX9 (83GS00CPTA) Specifications | |
|---|---|
| CPU | Intel® Core™ i5-12450HX, 8C (4P + 4E) / 12T, P-core up to 4.4GHz, E-core up to 3.1GHz, 12MB |
| Memory | 2x 12GB SO-DIMM DDR5-4800 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB GDDR6, Boost Clock 1575MHz, TGP 65W |
| Optical Drive | None |
| Display | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC |
| TouchScreen | None |
| Keyboard/Mouse | White Backlit, Thai |
| USB | 3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with Lenovo® PD 140W and DisplayPort™ 1.4 |
| Port | 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x Ethernet (RJ-45) 1x Power connector |
| Sound / Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Speaker | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio |
| Camera | HD 720p with E-shutter |
| Network | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2 + BT5.2+Integrated 100/1000M |
| Battery | Integrated 60Wh |
| Power Supply | 135W Slim Tip (3-pin) |
| OS | Windows11 Home |
| Weight | 2.38 kg |
| Warranty | 2Y Premium Care -IPENTRY (ESS) |
| Color | LUNA GREY |
ติดต่อเรา 08.00 - 17.30
โทร 02-943-0180 ต่อ 120
Product categories
- DEALER
- DESKTOP PC
- INTERNET OF THINGS
- MOUTING
- Uncategorized
- กล้องวงจรปิดความปลอดภัย และบาร์โค้ด
- คอมพิวเตอร์และอุปกรณ์ไอที
- ACCESSORIES
- ALL IN ONE
- APPLE
- CAPTURE CARD
- COMPUTER
- CONFERENCE
- DESKTOP PC
- DIY HARDWARE COMPUTER
- ADD ON CARDS
- CABLE
- CASE
- CD & DVD DRIVE
- COOLER SYSTEM
- CPU
- GRAPHIC CARD
- HDD
- MAINBOARD
- POWER SUPPLY
- RAM
- RAM NOTEBOOK
- SSD
- SSD / HARD DISK / STORAGE
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- 2.5 Inch SSD
- Adata
- Crucial
- Enterprise / Data Center HDD
- Enterprise / Data Center HDD
- Hikvision
- Kingston
- Klevv
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- M.2 SSD
- NAS HDD
- NAS HDD
- Samsung
- Seagate
- Silicon Power
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Surveillance / CCTV / DVR / NVR HDD
- Synology
- Transcend
- SSD / HARD DISK / STORAGE / HARD DISK / STORAGE
- IP PHONE
- IT GADGET
- MEMORY CARD / FLASH DRIVE
- MICROPHONE
- MINI PC
- MOBILE WORKSTATION
- MONITOR
- MOUNTING
- MOUTING
- NOTEBOOK
- NOTEBOOK GAMING
- PRINTER / SCANNER / SUPPLIES
- PROJECTOR
- RAM
- SMART PHONE
- SMART WATCH
- TABLET
- UPS SYSTEM
- WORKSTATION
- จักรเย็บผ้า
- อุปกรณ์สำนักงาน
- จอโฆษณาและระบบห้องประชุม
- ซอฟต์แวร์และระบบคลาวด์
- อุตสาหกรรมและเครื่องจักร
- เซิร์ฟเวอร์ และดาต้าเซ็นเตอร์
- เน็ตเวิร์กไฟร์วอลล์และสายสัญญาณ
- Access Control
- ACCESS POINT
- CABLE & FIBER OPTIC
- CABLE
- CCTV OUTDOOR CABINET
- COAXIAL (RG) System
- COMMSCOPE
- DATA CENTER System
- Fiber Optic Cable
- Fiber Optic Connector
- FIBER OPTIC System
- Fiber Optic Tools & Testers
- FTTR / FTTx OVAL / FLAT CABLE (Fiber Optic to the ROOM / Fiber Optic to the HOME)
- GERMANY RACK
- LINK RACK
- MEDIA CONVERTERS
- NETWORKING System
- SECURITY AND CONTROL SYSTEM
- SFP
- SOLAR CABLE
- Telephone CABLE
- TERMINATE & TEST by INTERLINK
- UTP
- FIREWALL
- INTERNET OF THINGS
- IP PBX
- NETWORK
- NETWORK ACCESSORIES
- NETWORK ADAPTER
- NETWORK SECURITY
- ROUTER
- SERVER
- SWITCH
- WIRELESS LAN
Notebook (โน๊ตบุ๊ค) Lenovo LOQ 15IAX9 i5-12450HX/24G/512G/RTX2050B-4G/2Y (83GS00CPTA)
รหัสสินค้า : 83GS00CPTA
฿25,600
โทรสอบถามราคา
การรับประกัน :
Data Sheet :
83GS00CPTA_datasheet.pdf
ราคาสินค้าไม่รวมภาษีมูลค่าเพิ่ม
ติดต่อสอบถามราคาพิเศษ
Line : @greatocean
Tel : 099-495-8880
Facebook : https://www.facebook.com/gtoengineer/
Email : support@gtoengineer.com
อัปเดตล่าสุด : 1 year ago
บริษัทฯ ขอสงวนสิทธิ์ในการแก้ไขข้อผิดพลาดในการพิมพ์ (ผิด/ตก) โดยไม่ต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า และขอสงวนสิทธิ์ในการเปลี่ยนแปลงราคาและโปรโมชั่นโดยมิต้องแจ้งให้ทราบล่วงหน้า







