| Brand | VIEWSONIC |
| Size | 27 ” |
| Panel Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1,000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Bit | 6 + FRC bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Mount Interface | VESA 75 x 75 mm |
| Dimension (W/H/D) | 613.19 x 447.49 x 188.97 mm |
| Weight (Net/Gross) | 3.5 kg |
| Power Consumption (Operate/Stand By) | 20 W |
| Input Voltage | 100 – 240 VAC |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1, 000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Bit | 6 + FRC bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Mount Interface | VESA 75 x 75 mm |
| Dimension (W/H/D) | 613.19 x 447.49 x 188.97 mm |
| Weight (Net/Gross) | 3.5 kg |
| Power Consumption (Operate/Stand By) | 20 W |
| Input Voltage | 100 – 240 VAC |





