| Brand | VIEWSONIC |
| Size | 24 ” |
| Panel Type | VA |
| Touch Screen | Yes |
| Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 7 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 3,000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 104% |
| Color Bit | 8 bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | Yes |
| USB Hub | USB 2.0 x 3 Port(s) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Backlight Type | LED |
| Panel Surface | Glossy |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |
| Dimension (W/H/D) | 571x348x101 mm |
| Weight (Net/Gross) | 7 kg |
| Panel Type | VA |
|---|---|
| Touch Screen | Yes |
| Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 7 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 3, 000 : 1 |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 104% |
| Color Bit | 8 bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | Yes |
| USB Hub | USB 2.0 x 3 Port(s) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Backlight Type | LED |
| Panel Surface | Glossy |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |
| Dimension (W/H/D) | 571x348x101 mm |
| Weight (Net/Gross) | 7 kg |










