| Brand | GIGABYTE |
| Size | 27 ” |
| Panel Type | OLED |
| Touch Screen | No |
| Max Resolution | 2560 x 1440 |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 360 Hz |
| Response Time | 0.03 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1,500,000 : 1 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Color Gamut | DCI-P3 99% |
| Color Bit | 10 bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | 5W x 2 |
| USB Hub | Yes Port(s) |
| Hood | No |
| HDR | DisplayHDR 400 |
| AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| NVIDIA G SYNC | No |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Panel Surface | Anti-Reflection |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |
| Panel Type | OLED |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Max Resolution | 2560 x 1440 |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Refresh Rate | 360 Hz |
| Response Time | 0.03 ms |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast Ratio (Static/Dynamic) | 1, 500, 000 : 1 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Color Gamut | DCI-P3 99% |
| Color Bit | 10 bit |
| Viewing Angle (Vertical/Horizontal) | 178 /178 ° |
| Speaker | 5W x 2 |
| USB Hub | Yes Port(s) |
| Hood | No |
| HDR | DisplayHDR 400 |
| AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| NVIDIA G SYNC | No |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light/Eye Care | Yes |
| Panel Surface | Anti-Reflection |
| Mount Interface | VESA 100 x 100 mm |










