| Display Size | 55.0″ Curved |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1,000,000:1 (Static) |
| Brightness | 600 cd/㎡ (Typical) |
| Recommended Resolution | 3,840 x 2,160 Max 165Hz |
| Response Time | 1ms (GTG) |
| Input Terminal | 4xHDMI, 1x Headphone, 2xUSB 2.0, 1x Ethernet, WiFi5+BT5.2 |
| Speaker | Yes |
| Color Gamut | 95%(Typ.) |
| Color Support | Max 1B |
| Power source – AC/DC adapter | AC100-240V 50/60Hz |
| Wall Mountable | 200 x 200 mm |
| Weight | 41.5 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Aspect Ratio | 16:9 |
|---|---|
| Resolution | 3, 840 x 2, 160 Max 165Hz |
| Brightness | 600 cd/㎡ (Typical) |
| Response Time | 1ms (GTG) |
| Input Terminal | 4xHDMI, 1x Headphone, 2xUSB 2.0, 1x Ethernet, WiFi5+BT5.2 |
| Color Gamut | 95%(Typ.) |
| Color Support | Max 1B |
| Power source | AC100-240V 50/60Hz |
| Wall Mountable | 200 x 200 mm |
| Speaker | Yes |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 41.5 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |




