| Display Size | 32″ Curved |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1,000,000:1 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Recommended Resolution | 3,840 x 2,160 240Hz |
| Response Time | 1ms(GTG) |
| Input Terminal | Display Port , 2 x HDMI 2.1, Headphone, 2x USB 3.0 |
| Color Support | 1.07B |
| Wall Mountable | 100 x 100 |
| Power source – AC/DC adapter | AC 100~240V |
| Other | https://www.samsung.com/th/monitors/gaming/odyssey-neo-g8-g85nb-32-inch-ls32bg852nexxt/ |
| Weight | 8.9 kg (with Stand) |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Aspect Ratio | 16:9 |
|---|---|
| Resolution | 3, 840 x 2, 160 240Hz |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 1ms(GTG) |
| Input Terminal | Display Port, 2 x HDMI 2.1, Headphone, 2x USB 3.0 |
| Color Gamut | |
| Color Support | 1.07B |
| Power source | AC 100~240V |
| Wall Mountable | 100 x 100 |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 8.9 kg (with Stand) |
| Warranty | 3 Years Onsite |




