| CPU | Intel® Core™ i3-10105 (3.7GHz up to 4.4GHz, 6M Cache) 4C/8T |
| Memory | 8GB DDR4 3200 UNB-DIMM |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 NVMe |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | 8X DVD-RW |
| Keyboard/Mouse | USB Keyboard + Mouse |
| USB | 2x USB3 Gen2, 2x USB3 Gen 1, 4x USB2.0 |
| Port | 1x VGA, 1x HDMI, 1x Display, SD Card Reader |
| Sound / Audio | 5.1-channel surround sound |
| Network | Onboard Ethernet LAN and Wireless LAN 802.11ax + BT 5 , LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 300W 80PLUS up to Platinum |
| OS | Endless OS |
| Warranty | 3 Years Part&Labor 1 onsite |
| Memory | 8GB DDR4 3200 UNB-DIMM |
|---|---|
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 NVMe |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | 8X DVD-RW |
| Keyboard/Mouse | USB Keyboard + Mouse |
| USB | 2x USB3 Gen2, 2x USB3 Gen 1, 4x USB2.0 |
| Port | 1x VGA, 1x HDMI, 1x Display, SD Card Reader |
| Network | Onboard Ethernet LAN and Wireless LAN 802.11ax + BT 5, LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 300W 80PLUS up to Platinum |
| OS | Endless OS |
| Warranty | 3 Years Part&Labor 1 onsite |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio | 5.1-channel surround sound |





