| Product Type | DESKTOP PC |
| Brand | ACER |
| CPU | Intel® Core™ i5-14400, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core 2.5 / 4.7GHz, E-core 1.8 / 3.5GHz, 20MB |
| Memory | 8GB DDR5 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 NVMe |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 730 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB Keyboard + Mouse |
| USB | 3x USB3 Gen1, 1x USB3 Gen 2, 1x USB3 Gen2 Type C 4x USB2.0 |
| Port | 1x VGA, 1x HDMI, 2x Display |
| Sound / Audio | 5.1-channel surround sound |
| Network | Onboard Ethernet LAN and WiFi 6E and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 300W 80PLUS up to Platinum |
| OS | Dos |
| Warranty | 3 Years Part&Labor 1 onsite |
| CPU | Intel® Core™ i5-14400, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core 2.5 / 4.7GHz, E-core 1.8 / 3.5GHz, 20MB |
|---|---|
| Memory | 8GB DDR5 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 NVMe |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 730 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB Keyboard + Mouse |
| USB | 3x USB3 Gen1, 1x USB3 Gen 2, 1x USB3 Gen2 Type C 4x USB2.0 |
| Port | 1x VGA, 1x HDMI, 2x Display |
| Sound / Audio | 5.1-channel surround sound |
| Network | Onboard Ethernet LAN and WiFi 6E and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 300W 80PLUS up to Platinum |
| OS | Dos |
| Warranty | 3 Years Part&Labor 1 onsite |






