Dual chambers for a streamlined look
Lots of customization options
Compatible with reverse connector motherboards
Unrivaled airflow performance
Wide cooling flexibility
| Case Height | 496 |
|---|---|
| Case Length | 481 |
| Case Width | 328 |
| Color | WHITE |
| Weight | 16.9 |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Maximum GPU Length | 400mm |
| Maximum CPU Cooler Height | 190mm |
| Maximum PSU Length | 225mm |






