| BRAND | Thermaltake |
| Model | View 200 TG ARGB Snow |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Front : 120 mm ARGB fan x 3 — • Fan Support – Front : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 2 or 140 mm x 2 — • Radiator Support – Front : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm – Rear : 120 mm – Top : 120 mm or 240 mm |
| Support VGA size | 300 mm (with radiator) 330 mm (without radiator) |
| Front Panel I/O | • USB 3.0 Type-A x 2 • Headphone x 1 • Mic x 1 |
| Color | White |
| Dimension | 460 x 210 x 395.3 mm |
| Material | Steel, Tempered Glass, |
| Motherboard support | ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 6.35 kg |
| Dimension (W/H/D) | 510 x 440 x 267 mm |
| Model | View 200 TG ARGB Snow |
|---|---|
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Front : 120 mm ARGB fan x 3 — • Fan Support – Front : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 2 or 140 mm x 2 — • Radiator Support – Front : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm – Rear : 120 mm – Top : 120 mm or 240 mm |
| Support VGA size | 300 mm (with radiator) 330 mm (without radiator) |
| Front Panel I/O | • USB 3.0 Type-A x 2 • Headphone x 1 • Mic x 1 |
| Dimension | 460 x 210 x 395.3 mm |
| Gross Weight | 6.35 kg |
| Dimension (W/H/D) | 510 x 440 x 267 mm |







