| BRAND | NZXT |
| Model | H5 Flow Starfield |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Rear : 120 mm x 1 – Bottom : 120 mm x 1 — • Fan Support – Front : 120 mm x 2 or 140 mm x 2 – Rear : 120 mm x 1 – Top : 120 mm x 2 – Bottom : 120 mm x 1 — • Radiator Support – Front : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm – Rear : 120 mm – Top : 120 mm or 240 mm |
| Support VGA size | 365 mm |
| Front Panel I/O | • USB 3.2 Gen 1 Type-A x 1 • USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | White |
| Dimension | 464 x 227 x 446 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 7.37 kg |
| Dimension (W/H/D) | 532 x 510 x 295 mm |
ที่มา :NZXT H5 Flow Starfield







