| BRAND | Lian Li |
| Model | LANCOOL II MESH RGB+ type C |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | Pre-installed ▼ Front : 3 x 120mm ARGB Support ▼ Front : 3 x 120mm or 2 x 140mm Rear : 1 x 120mm Top : 2 x 120 or 140mm Bottom : 2 x 120mm |
| Support VGA size | 384mm |
| Front Panel I/O | USB 3.0 Type-A x 2 USB 3.1 Gen 1 Type-C x 1 Audio & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 478 x 229 x 494 mm |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| N/A | |
| N/A |
| Model | LANCOOL II MESH RGB+ type C |
|---|---|
| Cooling Fan | Pre-installed ▼ Front : 3 x 120mm ARGB Support ▼ Front : 3 x 120mm or 2 x 140mm Rear : 1 x 120mm Top : 2 x 120 or 140mm Bottom : 2 x 120mm |
| Support VGA size | 384mm |
| Front Panel I/O | USB 3.0 Type-A x 2 USB 3.1 Gen 1 Type-C x 1 Audio & Mic Combo x 1 |
| Dimension | 478 x 229 x 494 mm |







