| BRAND | Deepcool |
| Model | QUADSTELLAR INFINITY |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Fan Support - Rear : 80 mm x 2 - Side : 120 mm x 9 — • Radiator Support - Front : 120 mm or 240 mm or 360 mm - Side : 120 mm or 240 mm or 360 mm |
| Support VGA size | 380 mm |
| Front Panel I/O | • USB Type-C x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 540 x 487 x 494 mm |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mid Tower , Mini-DTX |
| Factor | Mid Tower |
| N/A | |
| N/A |
| Model | QUADSTELLAR INFINITY |
|---|---|
| Cooling Fan | • Fan Support - Rear : 80 mm x 2 - Side : 120 mm x 9 — • Radiator Support - Front : 120 mm or 240 mm or 360 mm - Side : 120 mm or 240 mm or 360 mm |
| Support VGA size | 380 mm |
| Front Panel I/O | • USB Type-C x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Dimension | 540 x 487 x 494 mm |







