| BRAND | Deepcool |
| Model | CH780 WH |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Pre-installed Fan – Side : 420 mm ARGB PWM fan (420 x 140 mm) x 1 — • Fan Support – Top : 120 mm x 3 or 140 mm x 3 or 180 mm x 2 or 200 mm x 2 – Bottom : 120 mm x 3 or 140 mm x 3 or 180 mm x 2 or 200 mm x 2 – Side : 120 mm x 3 or 140 mm x 3 — • Radiator Support – Top : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm or 420 mm – Bottom : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm or 420 mm – Side : 120 mm or 140 mm or 240 mm or 280 mm or 360 mm or 420 mm |
| Support VGA size | 480 mm |
| Front Panel I/O | • USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 • USB 3.0 Type-A x 1 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | White |
| Dimension | 528 x 250 x 551 mm |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Motherboard support | ATX , E-ATX , Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Mid Tower |
| Gross Weight | 16.42 kg |
| Dimension (W/H/D) | 605 x 635 x 360 mm |
ที่มา :DeepCool CH780 WH







