| BRAND | Deepcool |
| Model | CH170 DIGITAL |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | • Fan Support – Rear : 120 mm x 2 – Top : 120 mm x 1 – Side : 120 mm x 2 – Bottom : 120 mm x 1 — • Radiator Support – Side : 240 mm |
| Support VGA size | • Length : SFX/SFX-L PSU : 305 mm / ATX PSU : 230 mm • Height : 138 mm • Width : 65 mm (3 Slots) |
| Front Panel I/O | • USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 • USB 3.0 Type-A x 2 • Headphone & Mic Combo x 1 |
| Color | Black |
| Dimension | 380 x 200 x 250 mm |
| Material | Steel, Plastic |
| Motherboard support | Mini-ITX |
| Factor | Mini-ITX |
| Gross Weight | 4.1 kg |
| Dimension (W/H/D) | 432 x 330 x 275 mm |
ที่มา :DeepCool CH170 DIGITAL







