| BRAND | Cougar |
| Model | DUST 2 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | Pre-Intalled Top : 120mm x 2 Support Top : 120/140mm x 2 |
| Support VGA size | 330 mm (Max. graphic card height is under 60mm) |
| Front Panel I/O | Type C 3.1 x1, USB3.0 x1, 4 Pole Headset Audio Jack x1, Reset Button |
| Color | Black/Gray |
| Dimension | 175 x 335 x 403 mm |
| Material | Aluminum |
| Motherboard support | Mini-ITX |
| Factor | Mini-ITX |
| N/A | |
| N/A |
| Model | DUST 2 |
|---|---|
| Cooling Fan | Pre-Intalled Top : 120mm x 2 Support Top : 120/140mm x 2 |
| Support VGA size | 330 mm (Max. graphic card height is under 60mm) |
| Front Panel I/O | Type C 3.1 x1, USB3.0 x1, 4 Pole Headset Audio Jack x1, Reset Button |
| Dimension | 175 x 335 x 403 mm |







