| BRAND | Asus |
| Model | Prime AP201 |
| Built-in Power Supply | No |
| Cooling Fan | Pre-installed ▼ Rear : 120 mm x 1 Support ▼ Rear : 120 mm x 1 Top : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 |
| Support VGA size | 338 mm |
| Front Panel I/O | USB 3.2 Gen 1 Type-A x 2 USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 Headphone x 1 Mic x 1 |
| Color | White |
| Dimension | 205 x 350 x 460 mm |
| Material | Steel |
| Motherboard support | Micro-ATX , Mini-DTX , Mini-ITX |
| Factor | Micro ATX |
| N/A | |
| N/A |
| Model | Prime AP201 |
|---|---|
| Cooling Fan | Pre-installed ▼ Rear : 120 mm x 1 Support ▼ Rear : 120 mm x 1 Top : 120 mm x 3 or 140 mm x 2 |
| Support VGA size | 338 mm |
| Front Panel I/O | USB 3.2 Gen 1 Type-A x 2 USB 3.2 Gen 2 Type-C x 1 Headphone x 1 Mic x 1 |
| Dimension | 205 x 350 x 460 mm |







